opony letnie - co myślicie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • duszyk
    Drive
    • 2007
    • 91

    mam na oku dwa modele opon w rozmiarze 205/50/17: VREDESTEIN SPORTRAC 3 oraz NOKIAN V XL - obydwie w tej samej cenie; która będzie lepsza do codziennej - raczej spokojnej jazdy (tylko od czasu do czasu poszaleję autem) ?

    Komentarz

    • Kabraxis
      Ambiente
      • 2009
      • 106

      W końcu kupiłem Rainexpert, data prod 0511, o tutaj www.opomarket.pl

      Komentarz

      • Agamek12
        RS
        S_OCP Member
        • 2006
        • 9935
        • Ford

        Koledzy, co sądzicie o Uniroyal Rain Sport 2? - chodzi o konkretny rozmiar 205/55/16W. Czy to ciche opony?
        Adam... Używam:
        Rolka: e11FL 97KM/130Nm
        Passek: B6 175KM/366Nm

        Komentarz

        • szkoda
          RS
          S_OCP Member
          • 2005
          • 22543

          Zamieszczone przez Agamek12
          Koledzy, co sądzicie o Uniroyal Rain Sport 2? - chodzi o konkretny rozmiar 205/55/16W. Czy to ciche opony?
          mogę Ci załatwić test w ciągu dnia na Ursynowie jak chcesz
          kumpel jest zachwycony.
          saport techniczny baj DGW
          była BKD+DSG '05 120kkm
          była BXE '08 190kkm
          no i nie ma :-)

          Komentarz

          • Agamek12
            RS
            S_OCP Member
            • 2006
            • 9935
            • Ford

            Zamieszczone przez szkoda
            Zamieszczone przez Agamek12
            Koledzy, co sądzicie o Uniroyal Rain Sport 2? - chodzi o konkretny rozmiar 205/55/16W. Czy to ciche opony?
            mogę Ci załatwić test w ciągu dnia na Ursynowie jak chcesz
            kumpel jest zachwycony.
            No właśnie znalazłem takie w dobrej cenie i zastanawiam się czy ich nie kupić - tylko że wygląd bieżnika zupełnie nie przystaje do moich 110KM. I cholernie mi zależy na tym, żeby były ciche, bo moje Micheliny słychać zbyt dobrze... Ale z tego co napisałeś chyba warto zgrzeszyć?
            Za propozycję testu dziekuję, ale niestety Ursynów jest troszkę za daleko - pewnie wracałbym do domu ze 3h... :-(
            Adam... Używam:
            Rolka: e11FL 97KM/130Nm
            Passek: B6 175KM/366Nm

            Komentarz

            • koddi
              Rider
              • 2008
              • 405
              • Octavia I combi (1U5)
              • ATD 1.9 TDI PD 101 KM

              koledzy nie chcę zaśmiecać tematu ale zastanawiam się nad zmianą moich 17' 225/45/17 zimowych kapci na nie co mniejsza 16...w moim RS sie pytanie czy taka felga wejdzie ?
              Była Octavia I 1.9 TDi 2004 kombi 137 Km 315 Nm
              Była Octavia II 2.0 Rs Tdi 2008 kombi 170/?? 350/??
              ...
              A jest Octavia II FL 1.6 TDI 4x4 2010r. "Stara miłość nie rdzewieje" ... i jak to mówią "śpiesz się powoli"

              Komentarz

              • szkoda
                RS
                S_OCP Member
                • 2005
                • 22543

                Zamieszczone przez koddi
                koledzy nie chcę zaśmiecać tematu ale zastanawiam się nad zmianą moich 17' 225/45/17 zimowych kapci na nie co mniejsza 16...w moim RS sie pytanie czy taka felga wejdzie ?
                wejdzie
                saport techniczny baj DGW
                była BKD+DSG '05 120kkm
                była BXE '08 190kkm
                no i nie ma :-)

                Komentarz

                • piramida
                  RS
                  • 2009
                  • 12222
                  • Superb III (3V3)

                  ja na 18 smigam drugi sezon, kilka razy zaliczyłem mocną dziurę ale na szczęscie nie rozwaliłem gumy ani felgi, podstawa to cisnienie w oponach około 2.5 bara i czasami patrzeć na drogę
                  superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                  poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                  Komentarz

                  • g_jetson
                    Classic
                    • 2011
                    • 32

                    zwolin napisał/a:
                    Dobrze się zastanów, a potem jeszcze raz się zastanów
                    Barum bravuris to jedna z najgorszych, o ile nie najgorsza opona na jakich jeździłem. Na suchym jeszcze jako tako, ale schody z trakcją na osi napędowej i tak murowane. Na mokrym to ojciec i matka wszystkich tragedii. Przy hamowaniu to jakiekolwiek mocniejsze (nie mocne) naciśnięcie hamulca kończy się zadziałaniem ABS.
                    Nie podzielam zdania. Właśnie założyłem Bravuris 2 205/55/16 i opony są dobre jednak nie rewelacyjne. Z trakcją przy starcie zero problemu (na mokrym). Hamowanie też na mokrym z dużych prędkości ocena 4/5. W tej cenie jak najbardziej polecam. Na suchym jeszcze nie sprawdzałem. Opony są ciche cichsze od Turanzy.

                    Komentarz

                    • arttu
                      Drive
                      • 2008
                      • 84

                      Panowie ktoś śmiga albo śmigał na Pirelli P7 Cinturato na 16' ??
                      O poprzednich nie było dobrych opinii.
                      Co do pozostałych czyli CONTINENTAL PREMIUMCONTACT2 FR oraz BRIDGESTONE ER300 ECOPIA trochę poczytałem więc mam jakie takie zdanie.
                      Cholera za duży wybór i trochę ciężko się zdecydować

                      [ Dodano: Pon 11 Kwi, 11 22:54 ]
                      No to Pirelli P7 Cinturato zamówione jak pojeżdżę chwile to napiszę jakie wrażenia, nie powiem skusiła mnie trwałość tych opon tak zachwalana w AŚ. Pojeździmy zobaczmy :szeroki_usmiech
                      Jest: Czarna Skoda Octavia II Ambiente 2008 1.6 FSI BLF
                      Była: Zielona Skoda Octavia I SLX 1998 1.6 MPI AKL
                      A dawno, dawno temu były: Fiat Punto I oraz Mazda 323F
                      Moja niunia: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=713801#713801

                      Komentarz

                      • janusz35
                        Ambiente
                        • 2007
                        • 143
                        • Octavia II (1Z3)
                        • AGR 1.9 TDI VP 90 KM
                        • BSE 1.6 MPI 102 KM

                        uniroyal czy kleber

                        Koledzy, tym razem o oponach klasy "ekonomicznej" 195/65R15 Czy wybrać UNIROYAL Rain Expert czy KLEBER Dynaxar HP3 podobna cena,opinie też. A może jednak dołożyć 30zł na sztuce i kupić Continental Premium Contact 2 Pomożecie?

                        Komentarz

                        • oolsztyniak
                          RS
                          S_OCP Member
                          • 2007
                          • 6647
                          • Superb II combi (3T5)
                          • BMN 2.0 TDI RS 170 KM

                          Mam pirelli p7 195/65/15" i powiem Wam , że jak dla mnie rewelacja :szeroki_usmiech
                          Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                          Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                          Komentarz

                          • comando
                            Ambiente
                            • 2010
                            • 244

                            Też jeździłem na P7. Na suchym ok. Natomiast na mokrym rewelacja.

                            Komentarz

                            • WojtekSz
                              Ambiente
                              • 2009
                              • 159

                              Re: uniroyal czy kleber

                              Zamieszczone przez janusz35
                              Koledzy, tym razem o oponach klasy "ekonomicznej" 195/65R15 Czy wybrać UNIROYAL Rain Expert czy KLEBER Dynaxar HP3 podobna cena,opinie też. A może jednak dołożyć 30zł na sztuce i kupić Continental Premium Contact 2 Pomożecie?
                              Spoglądałem do testu AŚ...(rozmar 205/55R16) i tak np. hamowanie na mokrym: Kleber 53,3 m, Uniroyal 47,1 m, Continental 46,0 ...

                              Wybór należy do Ciebie :wink:

                              pozdr
                              SCOUT 2.0 FSI (BVX)

                              Komentarz

                              • zepter00
                                RS
                                • 2008
                                • 2304

                                Zamieszczone przez arttu
                                Panowie ktoś śmiga albo śmigał na Pirelli P7 Cinturato na 16' ??
                                O poprzednich nie było dobrych opinii.
                                Co do pozostałych czyli CONTINENTAL PREMIUMCONTACT2 FR oraz BRIDGESTONE ER300 ECOPIA trochę poczytałem więc mam jakie takie zdanie.
                                Cholera za duży wybór i trochę ciężko się zdecydować

                                [ Dodano: Pon 11 Kwi, 11 22:54 ]
                                No to Pirelli P7 Cinturato zamówione jak pojeżdżę chwile to napiszę jakie wrażenia, nie powiem skusiła mnie trwałość tych opon tak zachwalana w AŚ. Pojeździmy zobaczmy :szeroki_usmiech
                                Panowie... Pirelli P7 i P7 Cinturato to są całkiem inne opony. (różni je, już na pierwszy rzut oka, bieżnik) O ile w P7 Postawiono na przyczepność, na suchym (bardzo dobra) i na mokrym (wzorowa!). [Wadą P7 jest stosunkowo wyższe spalanie na tych oponach] to w Cinturato postawiono na ekonomikę eksploatacji.. niskie opory toczenia i tym samym niskie spalanie. W Cinturato postawiono też na żywotność - wysokie przebiegi. Ja wolałem dobry "klej na drodze" kosztem kilku groszy więcej za paliwo.
                                Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                                "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                                Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                                Komentarz

                                • arttu
                                  Drive
                                  • 2008
                                  • 84

                                  Zamieszczone przez zepter00
                                  Ja wolałem dobry "klej na drodze" kosztem kilku groszy więcej za paliwo
                                  Zgadzam się, pytanie tylko pozostaje czy dla przeciętnego użytkownika głównie jeżdżącego po mieści, rozsądnymi prędkościami z rodziną, ta niewielka (tak myślę) różnica będzie aż tak wyczuwalna? Na pewno miedzy tak zwanymi "firmówkami" a reszta, ale w tym przypadku?
                                  Pytam bo szczerze nie miałem okazji do takich porównań podobnych modeli tego samego producenta.
                                  Jest: Czarna Skoda Octavia II Ambiente 2008 1.6 FSI BLF
                                  Była: Zielona Skoda Octavia I SLX 1998 1.6 MPI AKL
                                  A dawno, dawno temu były: Fiat Punto I oraz Mazda 323F
                                  Moja niunia: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=713801#713801

                                  Komentarz

                                  • Sev
                                    L&K
                                    • 2007
                                    • 1295

                                    To was zaskoczę od około 2 miesięcy upalam bieżnikowane glob-gumy 205/55R16 wzór Michelin Pilot Sport 2 i do miasta w zupełności wystarczą, kierowalność co prawda taka sobie, dość "gumowa", mało precyzyjna ale przyczepność i kąty znoszenia lepsze niż w oponach UHP, tzn bardziej cywilne.
                                    Przy zaciśnięciu skrętu nie zrywa i nie wypluwa na zewnątrz ale utrzymuje kierunek jazdy.
                                    Przyspieszenie 0-100km/h jak na potenzach (około 8s), hamowanie również, ABS późno reaguje. Na trasie nie testowałem, upalam je na na Niskich Łąkach itp. Mieszanka dziwnie się zachowuje ponieważ nie przegrzewa się i nie płynie, dość dziwne, poziom przyczepności nie rośnie a stoi na tym samym poziomie.
                                    Dość bezpieczna opona co było dla mnie sporym zaskoczeniem. Ale niestety nie klei po rozgrzaniu tzn klei przyzwoicie od razu ale przyczepność nie wzrasta po rozgrzaniu tak jakbym oczekiwał.

                                    Na co dzień bez zarzutu, większości kierowców wystarczy w zupełności i kosztuje około 120zł/szt.

                                    Na głębokiej wodzie nie miałem okazji przetestować, jedynie na wilgotnej nawierzchni i też jest dobrze.
                                    6Y20VT codename FiA - v.1.5 - 213KM/339Nm
                                    Polecam NETCAR.PL - Opony i Felgi, VAGSerwis.pl

                                    Komentarz

                                    • zepter00
                                      RS
                                      • 2008
                                      • 2304

                                      Zamieszczone przez arttu
                                      Zamieszczone przez zepter00
                                      Ja wolałem dobry "klej na drodze" kosztem kilku groszy więcej za paliwo
                                      Zgadzam się, pytanie tylko pozostaje czy dla przeciętnego użytkownika głównie jeżdżącego po mieści, rozsądnymi prędkościami z rodziną, ta niewielka (tak myślę) różnica będzie aż tak wyczuwalna? Na pewno miedzy tak zwanymi "firmówkami" a reszta, ale w tym przypadku?
                                      Pytam bo szczerze nie miałem okazji do takich porównań podobnych modeli tego samego producenta.
                                      Nie wiem... Ja jeżdżę sam, czasem z panną i "... lubię zapierd...ać". Jak ktoś jeździ spokojnie, to i Dębica wystarczy.
                                      Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                                      "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                                      Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                                      Komentarz

                                      • janusz35
                                        Ambiente
                                        • 2007
                                        • 143
                                        • Octavia II (1Z3)
                                        • AGR 1.9 TDI VP 90 KM
                                        • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                        Re: uniroyal czy kleber

                                        Zamieszczone przez WojtekSz
                                        Zamieszczone przez janusz35
                                        Koledzy, tym razem o oponach klasy "ekonomicznej" 195/65R15 Czy wybrać UNIROYAL Rain Expert czy KLEBER Dynaxar HP3 podobna cena,opinie też. A może jednak dołożyć 30zł na sztuce i kupić Continental Premium Contact 2 Pomożecie?
                                        Spoglądałem do testu AŚ...(rozmar 205/55R16) i tak np. hamowanie na mokrym: Kleber 53,3 m, Uniroyal 47,1 m, Continental 46,0 ...

                                        Wybór należy do Ciebie :wink:

                                        pozdr
                                        Nie bardzo dowierzam testom przeprowadzanym przez czasopisma. Wolę "zywe" opinie użytkowników i tu mam pytanie czy te continentale rzeczywiście szybko się ścierają. Miałem kiedyś takie ale bez "2" na sceniku i jakoś nie zauważyłem szybkiegi zużycia.
                                        Teraz jeszcze doszła jeszcze jedna do wyboru ER300 (jak będzie w dobrej cenie )

                                        Komentarz

                                        • arttu
                                          Drive
                                          • 2008
                                          • 84

                                          Zamieszczone przez zepter00
                                          Jak ktoś jeździ spokojnie, to i Dębica wystarczy.
                                          no nie tu to chyba czuć było by różnice :szeroki_usmiech, ale wiem o co biega i właśnie dlatego zdecydowałem się na teoretycznie trwalsze ogumienie kosztem właściwości ale z dobrej firmy, jak będzie zobaczmy jak założę i pojeżdżę trochę.
                                          Jest: Czarna Skoda Octavia II Ambiente 2008 1.6 FSI BLF
                                          Była: Zielona Skoda Octavia I SLX 1998 1.6 MPI AKL
                                          A dawno, dawno temu były: Fiat Punto I oraz Mazda 323F
                                          Moja niunia: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=713801#713801

                                          Komentarz

                                          • Kefirowykot
                                            Classic
                                            • 2011
                                            • 8

                                            Jak dla mnie najlepszą opcją ktora sam wybralem sa Uniroyal Rainexpert. Dobry stosunek ceny do jakości , i faktycznie po mokrym , koleinach z wodą idzie jak po szynach No i bieżnik ładny mają Ewentualnie jeszcze Rainsport 2 , zależy od Twojego stylu już jazdy.

                                            Komentarz

                                            • g_jetson
                                              Classic
                                              • 2011
                                              • 32

                                              Bravurisy 2 sprawdzone na suchym. Mniej stabilne od turanz, ale bardziej komfortowe i ciche. Bardziej miękka mieszanka. Ocena 3/5. Test drogowy bez oszczędzania hebli i półosiek . Generalnie polecam te opony. Ciekawe jak ze ścieralnością.

                                              Komentarz

                                              • DCA
                                                Drive
                                                • 2010
                                                • 40

                                                Ciekawe teorie macie na temat opon. Dla mnie opona to opona. Dla mnie jest więcej magii... Pracowałem w sklepie oponiarskim i powiem wam, że na polskich drogach w pierwszej kolejności powiniście szukać opon wytrzymałych bo co z tego, że będzie o 5% lepsza na mokrej nawierzchni a służyła przez 2 miesiące a potem się poząbkuje bo nie jest przystosowana do naszych polskich dróg...
                                                511 120 506 naprawa wzmacniaczy, radioodtwarzaczy. Montaż CAR AUDIO (kuj-pom)

                                                Komentarz

                                                • janusz35
                                                  Ambiente
                                                  • 2007
                                                  • 143
                                                  • Octavia II (1Z3)
                                                  • AGR 1.9 TDI VP 90 KM
                                                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                  No właśnie - podobno Uniroyale RainEkspert'y dość szybko się ząbkuja i stają się coraz głośniejsze dlatego coraz bardziej skłaniam się do Continentali.

                                                  Komentarz

                                                  • zwolin
                                                    Rider
                                                    • 2010
                                                    • 656

                                                    sew1981, g_jetson, możliwości są dwie, albo barum zmienił mieszankę, albo mamy zuuupełnie inne wymagania co do opon.
                                                    Ale wiadomo, każdy kupuje to, co uważa za słuszne
                                                    Ja do Octavii kupiłem Sp Sport MAXX TT i jak na razie nie jestem zadowolony, bo spodziewałem się, że będzie lepiej. Jedyna nadzieja, że jeszcze jest za zimno :x Jak na razie na plus niski hałas i małe opory toczenia, ale hamowanie i start w porównaniu do Sp9000 to marniutko :evil:
                                                    Zobacz stronę mojego dziecka - podziel się 1% - http://piotrzwolinski.pl/
                                                    O II Tour Combi 1.6
                                                    Mitsu Carisma 4G93 GDI

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...